Garmin už na začátku roku představil nový hrudní pás s označením HRM 200. Ten je určený pro sportovce, kteří chtějí zlepšit svůj celkový výkon, a to od cyklistických tras po tělocvičnu – a tedy i všechno mezi tím. Něčím je však poměrně unikátní, jiným zas mírně zklame.
Předně poskytuje Garmin HRM 200 přesné údaje o srdeční frekvenci a variabilitě srdeční frekvence (HRV). Získáte s ním tedy přesnější údaje o své tepové frekvenci a HRV při všech typech aktivit. Komunikuje nejen s chytrými hodinkami Garmin, ale také cyklopočítači Edge a kompatibilním fitness vybavením včetně aplikace Tacx Training. Když jsme ale u té komunikace, je tu jedna unikátní novinka.
Unikátní přenos dat
Garmin HRM 200 totiž splňuje nařízení EU o požadavcích na ověřování a šifrování. Je zde tedy klasické ANT+ a Bluetooth (BLE), jako ve většině produktů na trhu, navíc je však přítomen šifrovaný datový tok srdečního tepu s možností autentizace. Je to ale volitelná možnost, takže pokud nechcete žádné složitosti, zabývat se tím nemusíte.
V podstatě se dá říct, že HRM 200 je nástupcem modelu HRM-Dual, který Garmin představil už na začátku roku 2019. Vzhledem k typu zařízení zde příliš novinek není. Změnil se hlavně design a zabezpečení. Je tu tedy nový kryt baterie, a to proto, aby vyhovoval světovým zákonům o bateriích v souvislosti s bezpečností dětí. Proto také přímo na pásu najdete speciální výstupky, kterými kryt odšroubujete, abyste mohli vyměnit baterii. Tou je opět CR2032 s výdrží cca jeden rok.
Přední strana pouzdra však ještě obsahuje stavovou LED informující, že je HRM 200 probuzený a připravený k použití, nebo bliká, když je baterie téměř vybitá a tlačítko, které slouží ke změně režimu komunikace. Přepínáte se tak mezi otevřeným a nezabezpečeným přenosem a tím zabezpečeným a tedy šifrovaným. Garmin tu přidal ještě jeden Bluetooth kanál, díky čemuž je souběžný počet připojení přes ANT+ prakticky neomezený, přes Bluetooth můžete mít připojena tři zařízení.
Mezi jisté nevýhody může patřit absence funkcí běžecké dynamiky a běžeckého výkonu. Zas tak velké mínus to ale není, protože to v dnešní době už umí prakticky všechny hodinky společnosti. Co by mohlo vadit víc, je off-line ukládání dat. S hrudním pásem je tak důležité mít stále spojeno nějaké zařízení. Proto tu také chybí veškeré off-line metriky, včetně kroků, kalorií, minut intenzivní aktivity a měření tempa u vnitřních aktivit.
Voděodolnost je sice do 3 ATM, ale kvůli nemožnosti ukládat off-line aktivity tento hrudní pás do vody pravděpodobně nevezmete. Jeho váha je 63 g, tloušťka 11 mm, má snadno nastavitelný popruh ve dvou velikostech (XS až S: 56 a ž 72 cm; M až XL: 72 až 106 cm), ze kterého jde modul sundat, abyste ho mohli vyprat v pračce. Garmin HRM 200 stojí 2 290 Kč.